Jak zvládnout ztrátu příjmů

O práci můžeme přijít ze dne na den. Ačkoliv nás stát jakž takž chrání zákony, nejeden zaměstnavatel ví, jak je snadno obejít. Ukončit smlouvu ze dne na den, ačkoliv jste nic neporušili a přitom vám nevyplatit odstupné pro ně není tak těžké. Prostě si vás zavolají do kanceláře, pohrozí, že když nepodepíšete dohodu o ukončení smlouvy, něco si a vás stejně najdou a pak už to jede. O práci jste přišli a nezbývá než hledat novou. Co ale dělat do té doby? Jaké máme možnosti?

ruce počítající peníze

Úřad práce

Do 3 dnů od ukončení pracovního poměru je potřeba zajít na úřad práce a evidovat se. Proč? Za prvé si tak zajistíte, že za vás stát bude platit dávky sociálního a zdravotního pojištění, a v případě, že splňujete nárok, budete dostávat i podporu v nezaměstnanosti. Příliš se neradujte, není to bůhví jak závratná suma, ale pořád lepší než nic. Úřad práce by vám měl pomoci s hledáním nového zaměstnání. Měl – to je to slovo. Bohužel to v praxi vypadá tak, že vám maximálně vytisknou pracovní nabídky, které jsou pro vás ve skutečnosti nevhodné, či nesplnitelné a tím to končí. Pošlou vás na pár pohovorů, na kterých vás nejspíš stejně nepřijmou a tím to končí. Najde-li vám úřad práce jisté zaměstnání (práci kde vás přijmou) a vy odmítnete (nechcete přeci s diplomem čistit záchody), budete vyloučeni z evidence a šmitec. Proto je nejlepší hledat práci sám a svůj pobyt v evidenci nezaměstnaných brát jen jako jistotu placení zdravotního a sociálního pojištění.

Případně můžete zažádat o dávky státní sociální podpory, které vám pomohou vyřešit jisté aspekty vašeho života – jako například příspěvek na bydlení. Tyto dávky však také nejsou bůhví jak veliké a jejich vyřizování vás dozajista vyčerpá.

pokladnička prasátko

Půjčka

Než si najdete práci, musíte z něčeho žít. Do toho se vám může rozbít auto, nebo přijít nečekané výdaje. V takovém případě je nutné někde sehnat peníze. Banka vám jen tak neposkytne hypotéku bez doložení příjmů Americka-nebankovni-hypoteka. Otrlí si mohou půjčit od přátel nebo rodiny, což je však mnohdy trapné a nedůstojné. Říká se, že by člověk měl mít odložené asi tak tři měsíční platy, jenomže pokud jste i při zaměstnání obraceli každou korunu, nejspíš se vám to nepovedlo. Další možností je nebankovní půjčka. Jedná se o půjčku u nebankovní společnosti zaměřené na půjčky a hypotéky, kde namísto dokládání příjmů budete pouze ručit svým majetkem. Jednou z takových společností je například Americká nebankovní hypotéka, kde po vyplnění krátkého formuláře a doložení nezbytných dokumentů získáte peníze snadno a rychle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup