Lipno a Šumava

Není to daleko, nemusíte tam cestovat letadlem. Místo toho sedněte na autobus, vlak či do auta a vyrazte na jih republiky. Najdete tam naprosto úžasnou neporušenou přírodu, čistou vodu a spoustu míst jak k rekreaci a odpočinku, tak i k výletování a objevování.

Stezka korunami stromů

Když už tedy vyjedete směr Lipno, zajisté přemýšlíte, kde se ubytovat. Pokud nemáte domluven hotel či chatku, jsou k dispozici stanové kempy. Pokud máte karavan, je to pro Vás obrovská výhoda. Nicméně i když nemáte stan či karavan, nezajednali jste si ubytování, neházejte flintu do žita. Skoro na každém kroku naleznete hotýlek či chatky. Poptejte se. Vyhněte se těm, které jsou v městě, hledejte na vesnicích, na břehu vody, mimo civilizaci. Uvidíte, že budete spokojenější, než v centru nějakého města. Vyjdete ven a všude bude ticho, jen zpět ptáků jej přeruší.

Ubytování tedy seženete poměrně snadno i v plné sezóně. Jak je to s koupáním? V Černé v Pošumaví naleznete krásný akvapark, stejně jako ve Frymburku a Lipně. Navíc samotné Lipno, jakožto nádrž, je poměrně čisté. Důkazem toho jsou malí raci, kteří tam žijí.
Vyhlídka na Lipno

Pokud chcete výletovat a poznávat okolí, vydejte se do korun stromů. Tuto krásnou vyhlídkovou a naučnou stezku najdete přímo v Lipně. Buď si vyjdete pěšky na kopec, či se necháte vyvézt lanovkou. Zpět pak můžete jet na kole či koloběžce, které zde lze zapůjčit.

V okolí jsou i různé hrady a zámky, za návštěvu stojí zejména Rožmberk, Krumlov či dokonce i klášter ve Vyšším Brodě. Nezapomínejte též na vyhlídky či samotnou Šumavu. Sice je to od Lipna vzdálenější, ale vyjděte na Boubín, jděte po stopách plavebního kanálu, vyjděte na Plechý či se zajeďte podívat do Modravy na Tříjezerní slať a tamější masožravky.

Tak vidíte, že nemusíte zrovna létat do zahraničí, protože přírodní krásy a kulturní poklady naleznete i u nás.


Nezařazené