Mohou být půjčky na op s exekucí výhodné?

Dnes a našem trhu existuje velké množství nejrůznějších druhů a typů půjček. A není divu, neboť se ukázaly jako velmi výhodný obchod, především pak pro své poskytovatele. Navíc jsou často žádané, neboť jen minimum lidí má finanční gramotnost, a dnešní trend je mít vše, co chceme, okamžitě.

Samozřejmě různé druhy mají různé podmínky, které musí žadatel splňovat. Koneckonců, poskytovatel musí mít nějakou záruku, že své peníze dostane zpět, a to včetně domluvených úroků. U těch nejzákladnějších typů k tomuto účelu slouží prokázání příjmu žadatele. Poskytovatel se tak přesvědčí, že skutečně bude schopen splácet.

\'anglický

Mnoho lidí však nemá takový příjem, který by byl uznán jako dostatečný. Ti musí hledat jinou možnost, pokud chtějí či potřebují peníze. Řešením pro ně může být půjčka na OP s exekucí Light Finance, či spíše zástavou nemovitosti.

Funguje to poměrně jednoduše – k vyřízení vám stačí pouze váš občanský průkaz, nemusíte si tedy shánět nejrůznější potvrzení od zaměstnavatele ani od kohokoliv jiného. Na druhou stranu však ručíte svou nemovitostí za to, že skutečně své závazky budete splácet.

dávání nemovitosti v zástavu

Co si málokdo uvědomuje je fakt, že pokud splácet nebudete, stane se váš domov předmětem exekučního řízení, které rozhodně není nejlevnější. Pokud se vyřeší ve váš neprospěch, bude vám daná nemovitost zabavena a prodána v aukci. To znamená, že můžete tímto způsobem přijít velmi jednoduše o střechu nad hlavou.

Pokud tedy máte o tento typ půjčky z nějakého důvodu zájem, je prakticky nutné se předem ujistit, že máte dostatečný příjem, abyste mohli v pořádku splácet, a to i v mimořádných případech, jako jsou Vánoce či onemocnění.

Tento typ je tedy vhodný především pro ty, kteří sice mají dostatečný příjem, avšak z nějakého důvodu jej nechtějí sdělovat, případně nechtějí svého zaměstnavatele otravovat s žádostí o potvrzení. Rozhodně však není vhodný k řešení finančních problémů. Věřte, že by je mnohem spíše zhoršil.