Na co může narazit levné stěhování v Praze


Stěhování v našem hlavním městě se může zkomplikovat v určitých situacích, s nimiž bychom měli počítat a předem se na jejich výskyt připravit.

Počasí – na nepřízeň počasí jsou stěhovací firmy připravené důkladně. Počítají takříkajíc se vším a neodradí je ani extrémní vedro, ani mráz, silný liják a sněžení. Měli byste však s tím počítat i vy a před nepřízní počasí zabezpečit svoje věci, aby nepřišly k úhoně. Kartonové krabice by měly být pevné, s pevným dnem, dobře převázané motouzem a označené. Rozebraný nábytek byste neměli nechávat napospas dešti a měl by být zabalený do tenké fólie. Do igelitových pytlů nebo fólie zabalte i čalounění sedacích souprav, budou tak zároveň chráněné proti prachu. Zvláštní pozornost věnujte pokojovým rostlinám, které by neměly být ponechány delší dobu na prudkém slunci nebo při mrazivých teplotách.

kočka v krabici

Problém s parkováním – stěhováci odvedou svou práci profesionálně, pokud jim to umožníte. To znamená v první řadě mít kde zaparkovat. V Praze je to jedna z prvních věcí, kterou musíte zorganizovat, a to naprosto pečlivě a spolehlivě. Znamená to kontakt s úředníky odboru dopravy, vystavení povolení (výjimky) a zároveň fyzické vyhrazení prostoru brzy ráno před levným stěhováním v Praze, např. dopravními kužely, dřevěnými paletami a podobnými zábranami.

kartonová krabice

Na fyzikální omezení – přestěhovat pár krabic s věcmi, chladničku, pračku a svinutý kusový koberec bude patrně schůdné i tam, kde není k dispozici z vyšších pater výtah, ale jsou situace, o nichž by stěhovací firmy měly vědět. Máte-li podezření, že něco neprojde dveřmi, nebo to bude vyžadovat technický zásah (demontáž nábytku, celé kuchyně, vestavěné skříně), dejte to stěhovací firmě včas na vědomí. Někdy to může vyžadovat spouštění břemen na kladce z balkonu nebo z okna, problematické mohou být i velké klavíry nebo trezorové skříně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup