Nesplněný sen Ali Paši

Městečko Parga s dvanácti tisíci obyvateli se nachází v severní části Řecka, nadohled od Albánie, nedaleko ostrovů Korfu, Paxos a Antipaxos.
Kdo nikdy nebyl v Řecku, bude právě v Parze přesvědčen o tom, že Řekové nikdy nepracují, pouze sedí v kavárnách, popíjí silnou kávu a hrají si s korálky. Je pravdou, že řecká mentalita má tomuto popisu někdy blízko, ale dokonalé domy vsazené do skály i historické památky svědčí o řeckém umu i pracovitosti.
loďka na pláži
Město má řadu pláží i malebných zátok, které v historii sloužili jako přístavy a dokonce i jako skrýše pro pirátské lodě. Právě útoky pirátů byly důvodem pro stavbu masivního hradu, který ční od jedenáctého století nad městem a byl několikrát vylepšován a opevňován. V patnáctém století se sice podařilo Turkům město dobýt, ale po dvou letech byli vyhnáni, aby je o století později vystřídal obávaný pirát Chajruddín Barbarossa. Město ve své historii čelilo řadě dalších útoků i obléhání, ale nikdy nebylo zcela zničeno. Zachovalo si tak typický řecký ráz.
Odolalo dokonce i výbojnému Ali pašovi Janinskému, který toužil rozšířit si svůj Janinský pašalík právě o toto půvabné, ale dokonale opevněné město.
Pokud vám nestačí klid na městské pláži či romantické procházky kolem města, máte možnost využít celé řady výletů, které nabízejí místní cestovní kanceláře.
Parga ve skalách
Jedním z nejkouzelnějších míst nedaleko Pargy je romantická řeka Acherón, která je podle pověsti hranicí mezi životem a smrtí. Právě přes tuto řeku prý převážel Charón duše do podsvětí. Romantičnost a tajemno vyvolává unikátní sytě modrá barva, kterou jí dávají minerální látky obsažené ve vodě. Pokud půjdete s průvodcem, určitě využijte nabídky do řeky vstoupit a brodit se proti jejímu proudu směrem k jezeru Acherousia.
Acherón rozhodně není jediným možným poznávacím výletem. Podobně jako v jiných řeckých destinacích máte možnost využít některého z jednodenních výletů lodí za účelem rybaření či poznávání romantických míst přístupných pouze z lodi.
 

Nejkrásnější pláže v okolí

 
Valtos Beach(vybavená písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do průzračného moře)
Lichnos Beach(čistá oblázková pláž s možností využití řady vodních atrakcí)
Alonaki Fanariou Beach(zátoka s křišťálově čistou vodou, která je obklopená útesy a borovicovým lesíkem)
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup