Zatočte s únavou

Chronická únava je bohužel častý problém v dnešní době a souvisí jak s únavou těla, tak i s únavou naší mysli. Chronická únava je často způsobena nezdravým způsobem našeho života a není zase tak těžké se jí zbavit. Samozřejmě je také důležité s vaším lékařem vyloučit zdravotní příčiny. Pokud není žádný zdravotní důvod, pak se pusťte do úpravy životního stylu. Samozřejmě můžete napumpovat svoje tělo i podpůrnými prostředky třeba v podobě macy červené. Maca červená má účinky, které pocítíte okamžitě jako příval energie. Je to podobné jako u kávy. Ta také není na škodu, měli byste si však dávat pozor na to, abyste nekonzumovali příliš moc kofeinu.

matcha čaj

Hýbejte se. Pohyb vyplavuje do našeho těla endorfiny, hormony štěstí. I proto se často po zátěži cítíme opravdu skvěle. Hýbejte se pravidelně, dejte si třeba po ránu malou rozcvičku na 5 – 10 minut, která vás naladí na celý den. Stejně jako pohyb je prospěšné i slunce. Sluneční paprsky k životu potřebujeme a i proto máme více depresivních stavů v období, kdy svítí málo slunce. Nastavte po ránu vaši kůži slunečním paprskům. Dělá to divy. Jezte dostatek zeleniny a ovoce, kvůli vitamínům a minerálním látkám a zkuste si hlídat pitný režim. Bez vody život existovat nemůže.

unavené dítě

Spěte kvalitně. Pořiďte si opravdu kvalitní matrace i lůžkoviny, postel si pravidelně stelte a natřepejte si polštář i peřinu a ideálně je často větrejte. Minimálně hodinu před spaním nekoukejte do modrého světla a snažte se minimalizovat monitory počítačů i telefony. Choďte spát pokud možno v podobnou hodinu a v ložnici si zařiďte klid. Pokud spíte a nadále se vám zdá, že jste hned ráno unavení jako byste nespali, je dobré to řešit s lékařem. Můžete mít problém zdravotní, který bez lékaře neodhalíte. Pokud máte kvalitní životní styl a dostatečně spíte a přesto jste nadále unavení tak vyhledejte vždy lékaře aby zkontroloval, zda máte všechny potřebné vitamíny i minerály a pokud problémy přetrvávají je dobré řešit problém i s psychologem. Často totiž máme únavu jen v hlavě.