Bill Gates podpořil konkurenta Uberu

Přes 1,3 miliardy korunpřispěli investoři včetně Billa Gatse na projekt Convoy. Jedná se o obdobu aplikace, jakou je Uber. Jde o propojení odesilatelů a řidiče nákladních aut skrze smartphony. Tento start-up je mimochodem nazýván jako „Uber pro náklaďáky“. Ale ani Uber není pozadu a nedávno se presentoval z obdobný konceptem.
parkoviště kamionů
Dosavadní praxe zisku zakázek pro nákladní přepravu vedla přes call centra nebo přímo zprostředkovatele. Díky aplikaci Convoy si dopravci poptají práci přímo.
Start-up ze Seattlu po dvou letech ohlásily, že získal 62 milionů dolarů od investorů včetně investiční společnosti Billa Gatse. Do tohoto projektu v roce 2015 investoval například Jeff Bezos nebo firma Amazon. Mezi letošní investory patří YCombinator, která podporuje převážně nové start-upy. Tato firma ještě nikdy nepodporoval projekt, u kterého nebyla od prvopočátku. Dle Anu Hariharan která je společnicí YCombinator se jedná o skvělou příležitost, jelikož nákladní doprava v posledních dvou letech neprošla inovacemi.

Lepší a lepší výsledky
Generální ředitel společnosti Convoy, si stávající trend pochvaluje. Společnost během týdne zprostředkuje tisíce zásilek. A čtvrtletně se objem zásilek zdvojnásobuje. Mezi zákazníky Convoye patří i společnosti jako potravinářská Unilever a pivovarnická Anhauser-Busch InBev.
Z oblasti severozápadního Pacifiku se Convoy rozšířil do dalších oblastí. V plánu je poskytovat své služby na severovýchodě a středním Atlantiku, ale také jihu Spojených států.
špička na dálnici
Projekt společnosti Convoy byl označován jako „Uber pro náklaďáky“. Ale Uber zahájil v roce 2017 vlastní aplikaci nazývanou Uber Freight. Dle mluvčího uberu, dochází k nabírání nových specialistů v oboru a k navýšením investic do nových technologií.

Trh s nákladní dopravou jen v USA dosahuje obratu zhruba 800 miliard dolarů (přibližně 17,7, bilionu korun). Podle studie dochází k neefektivitě v přepravování nákladů. Přibližně 30 procent nákladních aut po výkladce odjíždí prázdné. Snahou společnosti Convoy je snížit finanční náklady a znečištění na což slyší jak investoři, tak konkurence.

Nezařazené