Designové lustry


Za minulého režimu byl výběr čehokoli pro někoho možná nudou, pro jiné rychlá záležitost, protože nebylo moc z čeho vybírat. Dneska máme tu výhodu, že si nemusíme volit vybavení domácnosti stylem, co je “menší zlo”, a můžeme se na téma ideální bydlení pořádně rozvášnit. Jinak tomu není ani u světel v našem případě mluvíme o lustrech – a ne ledajakých, ale těch dech beroucích – designových lustrů light4home.cz.

klasický lustr na řetězu

Nemáte ponětí, jak takový lustr vybrat? Není to jinak zvlášť těžké, stačí mít správný postup. Nejdříve si ujasněte, v jakém stylu máte pokoj, který chcete rozsvítit. Na výběr máte z industriálních, rustikálních, provence, retro, vintage, skandinávských, venkovských, minimalistických, moderních a v neposlední řadě orientálních. V nabídce najdete materiály jako dřevo, sklo, kov, plast a mnohé další. Poté je důležité, jak velkou máte místnost. Do opravdu malého pokoje postačí menší lustr o jedné žárovce, do větších můžete mít střední lustr klidně až o pěti žárovkách a do opravdu velkého prostoru umístěte skutečně pořádný nepřehlédnutelný lustr.

lustr na kabelu

Existuje hned několik druhů. Pořídit se dá lustr na lanku, na kabelu, na řetězu nebo přisazený ke stropu. Nezapomeňte na intenzitu a teplo světla podle využití místnosti. Do ložnice a obývacího pokoje je vhodnější méně intenzivní teplejší žluté světlo, které je příjemné a nebude vás rušit při sledování televize nebo čtení knihy. Naopak do dětského pokoje či do pracovny zvolte studenější intenzivní světlo, u kterého si budou děti hrát, psát domácí úkoly a i vy v pracovně podáte nejlepší výkony. Pak už jen zbývá rozmyslet si barvu lustru, kterých je nepřeberné množství. Buď vsaďte na klasické barvy jakou je černá, bílá, hnědá nebo šedá, nebo můžete trochu zaexperimentovat a sáhnout po barvami jásajícím nepřehlédnutelném kousku.