Domov ve stylu feng šuej

Bydlet v harmonickém domově je poměrně důležité, nebo přesněji více než důležité. Právě harmonie dělá z našeho domu či bytu domov, kde se cítíme příjemně, bezpečně, poklidně, je to pro nás oáza klidu. Prospěje to našemu psychickému zdraví. Náš domov je našim odrazem, je odrazem našeho stylu života, naší povahy… Pokud něco není v pořádku, vždy se to nějakým způsobem negativně projeví. Ne nadarmo se říká: „Bordel v bytě- bordel v duši.“ Nutné je čerstvý vzduch, dostatek světla a pořádek. Vchodové dveře do   našeho bytu znamenají bohatství, měly by přitáhnout do našeho domova co nejvíce pozitivní energie, proto je udržujte v dokonalém stavu, čisté, dobré je hned u nich dát třeba květinu v květináči, pečovat o ní, aby neuschla a pěkně rostla.

Ložnice

Kabáty a bundy či boty mějte spíše ve skříni a v botníku, boty na chodbě mějte jen ty, které v dané sezóně používáte denně. Pokud chodíte třeba běhat jednou týdně, tenisky schovejte do botníku. Chodbu pěkně prosvětlete třeba zrcadly a světly, ozdobte obrázky. Chodba vás vlastně reprezentuje hned, pokud si pozvete návštěvu, takže by měla působit čistě, pěkně, příjemně. Kuchyň znamená výživu a harmonii. Nedávejte do kuchyně příliš červené barvy, sporák a dřez nedávejte proti sobě, sporák nedávejte pokud možno pod okno či hned proti dveřím. Na jídelní stůl dejte vázu s čerstvými květinami a proti stolu dejte na zeď zrcadlo, aby byl v něm vidět jídelní stůl. Ideální postel v ložnici by měla mít čelní desku, která by se měla „opírat“ o zeď, po stranách postele dejte noční stolky. Ložnici ponechte v jemných neutrálních barvách jako je bílá, šedá nebo béžová…

Obývací pokoj

Postel by neměla mít ideálně úložný prostor, prostor pod postelí by měl být prázdný, aby dokonale proudila pozitivní energie. V obýváku, v ložnici mějte vonné svíčky, aromatické lampy, to vám provoní a zpříjemní domov. V obývacím pokoji rozhodně neumisťujte gauč do prostoru, dejte ho ke zdi, do rohu místnosti umístěte lampu, díky tomu si přitáhnete do života všeobecnou hojnost. Koupelnu a záchod je nutné udržovat v čistotě, záchodové prkénko vždy zaklapněte. A dveře do koupelny a záchodu nechte vždy zavřené. Určitě je dobré se zbavit chaosu, takže třeba šminky dejte do organizátorů, různé propisky a tužky do krabiček, nenechte válet věci po stole. A určitě není na škodu, pokud vyzdobíte domov květinami, obrázky, přírodními dekoracemi.