Jak se vypořádat se starým domem, který nečekaně vlastníte

A začíná velké přemýšlení o tom, co si s domem počít. Prodat nebo opravit a využívat? Nedávná doba nám všem ukázala, že se celé společnosti může obrátit život naruby, když jsme v ohrožení života.

Právě pro takové období, které se může kdykoliv vrátit, se může domek na izolovaném venkově hodit. Navíc může poskytnout celoročne prostředí pro trávení víkendů na čerstvém vzduchu v kontaktu s přírodou.

kredenc

Venkovské stavení se může stát i místem, kde uplatníte své kreativní schopnosti. Bývá většinou poměrně štědré na prostor a pokud máte štěstí, je postavené v určitém historickém stylu, který nikdo nevylepšoval amatérskou modernizací. Máte tak unikátní možnost oživit citlivým způsobem původní atmosféru domu.

Právě takové rekonstrukce jsou v posledních letech v módě a lidé si dávají opravdu hodně záležet, aby obnovili zašlou krásu starých interiérů. A nejde jen o stavební úpravy, které jsou sice zásadní a musí být provedeny se znalostí stavebních postupů, ale stejně důležité je i vybavení interiérů ve starém domě. Část zařízení můžete recyklovat z toho, co bylo v domě. Možná jste našli i celou řadu pokladů na půdě, kam se většinou nepotřebné zařízení dávalo k uskladnění. Potom jsou samozřejmě různé obchody se starožitnostmi a také můžete mít štěstí a najít nějaké zajímavé doplňky na bleším trhu. Pokud chcete v domě zachovat atmosféru starých časů, nějakou chvíli potrvá, než seženete vše, co jste si vysnili. A zařizování takového místa vlastně nikdy nekončí, stane se z toho zábava na celý život. Vždy narazte na něco, co si rádi do domu přinesete.

kredenc1

Pokud máte představu o ideálním kusu nábytku a nemůžete ho nikde sehnat, můžete zkusit dobový kus nahradit nově vyrobenou replikou, která bude řemeslně zpracovaná starými výrobními postupy a vzhledem k nerozeznání od starých kusů nábytku. Bude mít dokonce i patinu, aby vše ladilo jako celek. Snadno si tak můžete obstarat novotou vonící starý kredenc, který se bude hodit k jídelnímu stolu, nebo třeba na míru vyrobenou robustní postel, která přesně zapadne do podkrovní ložnice. Nově vyrobený dřevěný nábytek ve starém stylu má celou řadu výhod. Je plně funkční, což u originálních starých kusů nábytku nemusí být vždy samozřejmostí. Je také vyrobený z nového dřeva a ošetřený kvalitní ochranou. Navíc si můžete při zadávání zakázky u odborné firmy zvolit barevné provedení, různé povrchové úpravy atd.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup