Vlastní autodílna krok za krokem

Vlastní autodílna je snem snad každého zapáleného milovníka motorových vozidel stejně jako profesionálního automechanika, který se tímto řemeslem už nějaký ten pátek živí. Pořídit si vlastní autoservis možná ale není tak jednoduché, jak jste si na první pohled mysleli. Zákon je v tomto ohledu stejně přísný jako v případě kterékoliv jiné živnosti, což může být pro mnohé dost velkou překážkou. Je zapotřebí počítat i s nemalou finanční investicí, která bude potřeba vynaložit. Je však důležité pravidelně investovat do vybavení a zlepšovat nabídku svých služeb.

Výběr správného místa

Autodílna může být zřízena jen v prostorech, které byly za tímto účelem schváleny dle platného kolaudačního zákona. V opačném případě bude potřeba vyšší investice na předělání prostor dle aktuálních bezpečnostních, hygienických a technických norem. Prostory by se měly nacházet v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Zvýšená hlučnost a případný zápach by lidem v okolí nemusela přijít vhod a autoservis by se rázem stal trnem v oku místních. Raději proto volte prostory, které jsou na okraji města, a v blízkosti je dostatek parkovacích míst.

oprava karosérie

Je také zapotřebí jmenovat odpovědnou osobu, která bude na celý provoz autoservisu dohlížet a v neposlední řadě musí být také takový autoservis adekvátním způsobem označen dle platné legislativy.

Vybavení, které nemůže chybět

oprava automobilu

Základní vybavení, bez kterého se servis automobilů neobejde, asi není zapotřebí nějak zdlouhavě představovat. Patří sem hydraulické zvedáky, náhradní díly, ruční nářadí, zouvačky atd. Existuje však celá řada dalšího vybavení, které sice není nutností, ale do značné míry dokáže zjednodušit práci a zkvalitnit služby. Slyšeli jste například o plničce kapalin, olejovém hospodářství nebo tryskací kabině? Uvidíte, že záhy zjistíte, že se bez těchto vychytávek v běžném dni v práci zkrátka neobejdete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup