Jak vybrat správně klec na morče?

Před samotným pořízením morčete je dobré vědět, že je mnoho důvodů, proč upřednostnit zodpovědného chovatele. V České republice je řada chovatelských stanic, které se zabývají kvalitním chovem morčat různých variant i barev. Vybere si každý a především máte garanci nejen toho, že si domů přinesete zdravé zvíře! Rovněž si můžete být na 100% jistí pohlavím zvířete. Morče bude zvyklé na manipulaci a snáze se více ochočí.
tříbarevné morče
Máte možnost si prohlédnout i rodiče morčete. Pozitivní je, že zároveň budete mít k dispozici i chovatelský servis. Každý správný chovatel vám vždy rád s čímkoli poradí a poskytne cenné a praktické rady.

Morče si od vhodného chovatele můžete pořídit přímo na výstavě morčat, která je velmi oblíbenou záležitostí. Taktéž můžete získat kontakt na zodpovědného chovatele na základě reference od známého apod. Další variantou jsou inzeráty a samozřejmě mocné médium v podobě internetu. Kdy tak můžete navštívit přímo stránky některého chovatele a vybírat, ptát se apod.

Adekvátní bydlení pro morče

Zásadní je zvolit správnou klec na morče. Volba vhodné a odpovídající klece je důležitá. Však kvalitní klec na morče je náležitým obydlím pro tohoto rozkošného hlodavce. Z nabídky si tak lze vybrat na základě různých velikostí, tvarů, provedení apod.

Však se jedná nejen o domeček, ve kterém bude morče žít, ale také se stane jeho útočištěm. I když morče necháte proběhnout po bytě či v létě ho i vyvětráte na čerstvém vzduchu, zaslouží si kvalitní bydlení. Klec by měla být dostatečně velká, aby se v ní zvíře mohlo bez problémů i pohybovat. Zároveň je zapotřebí pamatovat i na místo pro misky s krmivem, nějakou i hračku apod.
dlouhosrsté morče
Domeček neboli azyl pro morče je nejdůležitějším elementem v rámci výbavy. Přeci jen tam bude trávit poměrnou část dne, když jste v práci nebo pryč z domu. Stejně tak v kleci bude spát.

Podestýlka

V případě správné volby ohledně podestýlky si lze ušetřit i práci a čas. Zároveň tím ovlivníte i pohodlí morčete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup