Jarní úklid

Někteří z nás realizovali vánoční úklid, ale asi ne každý byl s jeho provedením spokojený. Využijme ještě nyní nepříjemného počasí a krátkých slunečných hodin a věnujme se více domovu, který za chvilku budeme čím dál více opouštět, abychom trávili co nejvíce času venku a užívali si sluníčka, které nám teď hodně chybí.
třešňové květy
Každý si pod pojmem domov přestaví něco jiného, ale rozhodně nikdo si nepředstaví místnost plnou věcí, které nepoužíváme ani nemáme rádi. Stoupněte si do nejrušnější místnosti, jíž bývá většinou kuchyň nebo třeba i obývací pokoj a rozhlédněte se, jako kdybyste přišli poprvé na návštěvu. Budete asi překvapeni až zaskočeni co uvidíte. Je důležité nesoustředit se jen na odhozené prádlo a válející se časopisy a knihy nebo hračky dětí, které jsou snad už součástí dané místnosti, ale objevíte, že v rohu místnosti je nepříjemná pavučina či pod stolkem je namačkaná deka, u které ani netušíte jak je tam dlouho. Věnujte se spíše těmto věcem než předmětům denního užívání, jelikož jejich úklidem trávíte většinu času a výsledek to nemá žádný, neboť druhý den jsou zase na stejném místě.
Ustupte těmto věcem a vytvořte jim vlastní místo, kupte koš na hračky, poličku nebo stolek na časopisy a knihy, krabici na deku. Uvidíte, že po určitém čase si i ostatní členové domácnosti naučí do těchto nových míst věci odkládat.
hadr na uklízení
Teď se zaměřte, jestli v této místnosti je opravdu všechno co potřebujete, možná si řeknete, že ta lampa od babičky se vám už vlastně nelíbí anebo porcelánová opička už není tak vtipná, jako když jste ji před rokem kupovali. Pošlete tyto věci dál, darujte je nebo prodejte, snažte se věci nevyhazovat, ale dále využívat.
Až uděláte všechny tyto úkony, což bude nejspíše trvat několik dní, tak si zopakujte stejný pokus jako na začátku, znovu si prohlídněte místnost jako na návštěvě, určitě uznáte, že nyní se cítíte ve své domově lépe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup