Vůně domova, aneb čím jí vylepšit

Každý člověk má, jak je již zmíněno výše, svou typickou vůni, to samé platí i o našich domovech. Taková vůně domova, toho o nás může i hodně vypovědět, například, že kouříme, co jsme zrovna vařili, přítomnost domácího mazlíčka, jak často větráme a jiné. Když půjdeme na návštěvu k našim blízkým, jako první nás přivítá jejich vůně, to samé platí i o návštěvě, která navštíví váš domov. Samozřejmě, že si všichni přejeme vonět, zejména blízkým přátelům, rodině, zkrátka všem. A jak takovou vůni udělat příjemnou?

 vůně z kadidla

      Větrat je základ!

Nejdůležitější je větrat a zase větrat! Nejenže, tím vaší domácnost vyčistíte od nepříjemných zápachů, ale preventivně zabraňujete vytváření plísně a dodáváte si čerstvý vzduch, který má blahodárné účinky. V rušných městech, nedoporučujeme větrat přirozeným způsobem, vhodná je spíše klimatizace, protože smog doma nechceme! Nezapomeňte větrat i šatní skříně a botníky!

 

      Pravidelný úklid!

Říkáte si, jak pravidelný úklid, souvisí s vůní? Při úklidu používáme různé dezinfekční prostředky, které jsou aromatizované, tím provoníme dům či byt. Další důležité prvky, na které je třeba dbát: odpadky, zbytky jídla, špinavé prádlo, špinavé nádobí. Zejména dbejte na denní vynášení odpadků, protože ty, dokáží nepěkně zapáchat!

různé parfémy

      Přirozené vůně

Domov nám krásně provoní čerstvě upečený koláč, vyprané prádlo, ale jsou i jiné finty! Příkladem jsou živé květiny, všechny mají svou vůni, stačí si jen vybrat! Já osobně miluji vůni čerstvě natrhaného šeříku. Bohužel, alergici musejí vsadit na umělé vůně, nebo sušené květiny. Pozor si dejte při vaření, některé jídlo váš domov krásně provoní a některé mu dodá nelibí zápach, doporučuji vždy při vaření zapínat digestoř a větrat.

 

      Vonné spreje, aroma- lampy, vonné svíčky, tyčinky

V poslední řadě, můžete vsadit na různé vonné spreje, kterými osvěžíte vzduch. Naštěstí existují i elektrické difuzéry, které po určitých intervalech provoní a zvlhčí váš interiér. Opět si stačí jen vybrat!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup