Mikrovlnná trouba ne, jen na ohřev

Takže se na to spolu mrkneme. Samozřejmě, že zde nebudu psát o tom, že vám trouba ohřeje mléko. V některých článcích jsem to opravdu našel. Pro vás by to byla informace zcela zbytečná, jak se tedy domnívám. Nebudu zde ani popisovat, co tam nedávat. Níže popsané věcičky jsem sám vyzkoušel, nebo je dělám.

mikrovlnka s grilem

Oživování pečiva
Jsou okolnosti, kdy vím, že se pro pečivo nedostanu. Takže je v mrazáku. Když nechci čekat, šoupnu jej do trouby a zapnu na dvacet sekund. Vyzkouším, a pokud je to málo, přidám deset sekund. Déle jsem to nikdy nezkoušel. Ještě musím dodat, že ne celý chleba, ale nakrájený.
Totéž činím i s rohlíky. Vždy troubu na plný výkon. Pozor, u některého bílého pečiva, konkrétně rohlíků to funguje jak kdy. Někdy jsou jak čerstvé a jindy jako guma.
Něco hodně podobného je situace, kdy vám navlhnou sušenky, nebo brambůrky. Co s nimi? Vyhodit? ne. Vezměte utěrku (papírovou), nebo ubrousek a spolu s tím do mikrovlnky. Zkuste dvacet sekund. Mělo by to krásně křupat a ubrousek bude vlhký. Zázrak? Ne, fyzika.

Urychlení loupání
Když nemám čas se pomaličku věnovat loupání česneku, strčím jej na chvilku do trouby. Zde je čas třeba kontrolovat, protože jinak reaguje malý a jinak velký česnek. Musíte dávat pozor. Ne, že by to explodovalo, ale poživatelné to asi nebude.
Údajně stejně fungují prý i rajčata. Prý se krásně sloupnou, ale to jsem neověřoval, to nevím. Já je prostě spařuji.

půlka chleba

Zdravíčko
Máte-li bolesti zad, nebo naprosto „zazděné“ nosní zděře, udělejte si teplý obklad. Předpokládám, že doma nemáte tu kupovanou věcičku z dutých vláken, či z čeho to vlastně je, a tak poradím něco jiného. Kapesník, nebo ponožku. Ne, nesmějte se a zkuste. Nasypejte do ní sůl, nahřejte v mikrovlnce a uvidíte. Je jasné, že pokud máte “uskříplý” nerv, tak vám jej nevyléčí. Ale bolesti rozhodně zmírní. Lékař je pak samozřejmě nutný, protože chybu musí napravit on.

Hygiena
Když potřebuje desinfekci, a tím myslím rychlou, tak do trouby. Myslím třeba houbičky na mytí. Toto já osobně nepoužívám, protože jsem žádného bacila na houbičce nikdy neviděl, tak bych ani nepoznal, zda to mají za sebou, nebo opustili tohle nehostinné klima. 
Fantazii se meze nekladou, ale pokud budete dělat pokusy, tak pozor na některé věci, které mohou vaši troubu pěkně „rozjiskřit“. Dokonce by ji některé věci mohly poškodit tak, že ji už nikdo neopraví.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup