Odpovědi na otázky o kurzu češtiny pro cizince

Výuka češtiny pro cizince je v posledních letech na vzestupu. Stále více cizinců přichází do Česka a chce se naučit krásy tohoto jazyka. Výzva to není snadná. Čeština je nepochybně náročnější jazyk než angličtina, ale pokud nechybí motivace, dá se velice rychle naučit.
Nejefektivnějším způsobem, jak nabýt znalosti češtiny například pro přijetí na univerzitu v Česku, je roční kurz češtiny pro cizince. Důležité informace k tomuto typu jazykového kurzu jsme vám shrnuli v následujícím článku v podobě nejčastěji kladených dotazů.

Obrázek4

Jak se můžu přihlásit a musím skládat přijímací zkoušky?

Přijímací zkoušky do jazykového kurzu češtiny skládat nemusíte. Přihlášku můžete podat velice jednoduše přes internet. Je ji třeba vyplnit, podepsat a poslat do kanceláře školy společně se scanem pasu, fotkou pasového formátu a souhlasem se zpracováním osobních údajů.

Kolik kurz stojí a co všechno je v něm zahrnuto?

Cena kurzu například v Jazykové škole PELICAN je 45 000 českých korun. Tato cena je konečná a zahrnuje ISIC kartu zdarma, díky které můžete čerpat mnoho výhod studentského života. Ke svému kurzu dostanete zdarma také jeden další jazykový kurz, ve kterém se jednou týdně můžete učit španělsky, anglicky, německy, rusky, francouzsky nebo japonsky!

Obrázek5

Jak je to s vízem?

Jakmile od vás dostaneme platbu za školné (nebo jeho první část), vystavíme vám potvrzení o studiu, na jehož základě můžete zažádat o vízum. Mějte na paměti, že vyřízení víza může trvat i tři měsíce! Každopádně v 90 % studenti vízum obdrží. Kdyby se stalo, že vízum nezískáte, vrátíme vám celou částku, kterou jste za kurz zaplatili.
V ceně ročního kurzu češtiny není vyřizování vízového procesu, ale jazykové školy vám rády poskytnou návod a materiály, jak na to.

Jak probíhá samotná výuka?

Výuka v ročním kurzu češtiny probíhá velice intenzivně. Po celý školní rok se od pondělí do pátku učíte čtyři vyučovací hodiny denně. Celkem vás čeká 560 hodin studia češtiny! Studium probíhá v češtině, ale pokud bude na začátku potřeba cokoliv vysvětlit, lektoři se s vámi mohou domluvit anglicky nebo rusky.

Obrázek6

Je kurz zakončený nějakou zkouškou?

Zkouška není zahrnuta v ceně kurzu a záleží čistě na vás, jestli chcete nějakou ze zkoušek absolvovat. Některé vysoké školy požadují certifikát o znalosti jazyka (na úrovni B1 nebo vyšší), nebo si znalosti studentů ověřují samy svými zkouškami. Nejčastěji naši studenti skládají Jazykovou zkoušku B1.
Je něco dalšího, co by vás zajímalo o ročním kurzu češtiny pro cizince? Chcete nějaké další informace nebo se doptat na podrobnosti? Zavolejte nebo napište do Jazykové školy PELICAN, kde vám všechny dotazy rádi zodpovíme a studium zařídíme.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup