Proč nemůžete sehnat zubaře?

Zubaři jsou doktoři jako každí jiní, proto je důležité k nim chodit, možná je to ještě důležitější než chodit k obvodovému lékaři, který vás stejně pošle k odborníkovi. Zubaři jsou ale něco jiného, zubaři jsou specialisté ve svém oboru a starají se vám o zuby, o které se vám nikdo jiný nepostará. Vy sami si asi moc zuby nespravíte a moc dobře víte, že chodit k zubaři je velmi důležité, protože pokud máte kaz, tak z toho bolí i hlava a není to rozhodně nic, na co by se neměl brát ohled. Bolest zubu může přejít k mnohem větším věcem a může vás z toho bolet naprosto všechno.

zubař

Když vás totiž bolí zuby, tak nervy z dásní vystřelují všude možně a vás z toho bolí i hlava, oči a kdo ví co všechno. Je tedy normální, že vás vše bolí z jednoho blbého zubu. Proto jsou ale zubaři tak moc důležití. Jeden jediný zub vám může zkazit den, pokud budete mít kaz a nebudete se o zub starat. Je to opravdu velká bolest. Proto se snažte k zubaři chodit. Co se ale stane, když nemáte k jakému zubaři jít? I to se může jistě stát a stává se to v dnešní době velmi často, protože lidé zkrátka nemají zubaře, zubařů je málo. Jak se to ale může stát? Kde je ten problém a co v takovém případě dělat?

zubař

V tomto případě se jedná jen o jeden důvod, proč je zubařů málo. Je totiž velmi náročná vysoká škola. V dnešní době už je to trochu snadnější než dříve, protože dříve byl jen jeden obor, a to všeobecné lékařství, kde lidé studovali všichni šest let a poté si museli udělat atestaci (specializaci) na něco dalšího, třeba právě na zubní lékařství. Nyní už je to ale jinak, nyní je přímo obor zubní lékařství, který trvá pět let a existuje právě proto, aby bylo více doktorů, stejně to ale nefunguje. Proč? Protože se na tyto obory bere až nízký počet studentů, ze kterých to ještě dostuduje opravdu minimum. Pokud nemáte zubaře, máte možnost zavolat do zubní ordinace v Praze clinicplus.cz nebo jít na vaši pojišťovnu, kde mají povinnost vám zubaře sehnat. Sice dostanete zubaře třeba úplně v jiném městě, ale to nevadí, hlavně že nějakého budete mít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup