Projektory se stále hojně využívají

Vzpomínáte si na své dětství, kdy jedinou technickou pomůckou ve školách byly obří projektory? Určitě ano. Tehdy se jednalo o projektory CRT. Tato technologie je již překonána. Znamená to, že projektorům odzvonilo? To rozhodně ne.
Je projektor vůbec k něčemu dobrý? Projektory se představují v nových technologiích.
západ slunce na pásu
Projektory (technicky správně dataprojektory nebo datové projektory) jsou nepostradatelné nejen na školách, ale jsou nutné také při vzdělávání dospělých v různých školicích centrech, stejně tak všude tam, kde potřebujete představit prezentaci širšímu okruhu lidí.
Jedná se tedy o zařízení, které umožňuje zprostředkovat obrazovou prezentaci tak, že digitální obraz, jehož zdrojem je počítač, laptop, DVD přehrávač, projektuje na plátno nebo zeď.
prázdná obrazovka
Datové projektory ve vyrábí v mnoha různých provedeních i velikostech. K dispozici jsou ultratenké projektory, které jsou vhodné na cesty. Jejich rozměry jsou 11x3x9 centimetrů. Váha je pouhých 0,3 kg. Tyto projektory jsou neocenitelné například pro lektory, kteří cestují za svými studenty daleko. Zároveň v nabídce najdeme obří konferenční projektory, které tvoří součást konferenčních místností. Poskytují vysokou kvalitu obrazu a to i na obrovské ploše.
Technologie datových projektorů jsou DLP, LED, LCD, LcoS.

Je zapotřebí znát technické parametry

Pokud si potřebujete do firmy pořídit dataprojektor, budou Vás zajímat především tyto technické parametry.

  1. Rozlišení
  2. Světelný výkon
  3. Kontrast
  4. Rozměry a hmotnost
  5. Životnost lampy
  6. Rozhraní
  7. Funkce a doplňky
  8. Projekční vzdálenost

plátno v kině
Z netechnických parametrů to pak bude nepochybně cena a značka.

Samozřejmě je určitě vhodné nechat si poradit. Nejedná se o nákup kancelářského zboží. Zvláště u dražších projektorů je vhodná a žádoucí konzultace s odborníkem, který dokáže navrhnout ideální řešení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené