Sociální sítě aneb nutnost dnešní doby

Ano, je to skutečně tak. V dnešní době je jednoznačně potřeba mít založený profil na některé ze sociálních sítí. A výběr je skutečně ohromný. Jestli jste tak ještě neučinili, tak jste takzvaně „out“ neboli ve volném překladu pozadu. Samozřejmě, že takovéto společenské sítě mají své výhody a nevýhody. Dle mého názoru ale jednoznačně převažují plusy, ale mínusy jsou také poměrně výrazné.

fcb
 

Jak nám dokáží sociální sítě usnadnit život?

Vyskytování se na sociální síti nám usnadňuje život hned několika způsoby. Musíme si uvědomit hlavní myšlenku těchto sítí, která spočívá ve spojení lidí na dálku, spojení lidí, kteří by neměli možnost jinak komunikovat. Takže výhody těchto sítí mohou být:

mobil

·         rychlá a účinná komunikace mezi lidmi
·         tvorba skupin, kde si můžete mezi sebou psát a sdílet různé informace (například pro pracovní nebo studentské účely)
·         poznávání nových lidí
·         sdílení a prohlížení vašich zájmů
·         prohlížení a zveřejňování fotek a videí
Samozřejmě bychom byli schopni vyjmenovat ještě mnoho dalších výhod a každý člověk si najde svou nejdůležitější výhodu sám. Pravidlo subjektivnosti.

média
 

Nevýhody sociálních sítí

Bohužel takovéto skvělé sítě samozřejmě mají i své mínusy. Jedním z nejvýraznějších mínusů je jednoznačně fakt, že si na nich můžeme utvořit závislost. Což znamená, že bychom trávili až nezdravé množství času jenom psaním si s lidmi. A každou sekundu, co bychom nebyli online, bychom trávili myšlením na to, co se děje na Facebooku. Věřte nebo ne, velké množství lidí to tak skutečně má. Někteří lidé vidí sociální sítě jako čistý únik z reality.
 

Jaké konkrétní sociální sítě známe?

U nás v České republice je jednoznačně nejoblíbenější sociální sítí Facebook. Ve světě tuto pozicí zastává Twitter. Tyto dvě sociální sítě ale nejsou jediným možným způsobem, jak se realizovat v tomto online světě. Velké množství lidí má založené účty na více stránkách než jen na jedné. Vysokou popularitou se pyšní také další sociální sítě jako například Instagram, Snapchat, Tumblr, či přímo seznamovací sociální sítě jako Tinder a Badoo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené