Proč neumíme být bohatí?

            Ruku na srdce. Zkoušeli jste se někdy vůbec zamyslet nad vlastními možnostmi, jak peníze vydělat, jak dosáhnout úspěchu, podnikat nebo investovat, tak jako to dělají opravdu bohatí lidé? Samozřejmě pomíjíme rentiéry, kteří jsou kapitolou sama pro sebe.
místnost plná peněz.jpg
            To, co bychom po sobě měli chtít, respektive by nám to určitě učinilo život šťastnějším, je malinko brzdit v požadavcích na tučná konta. Tedy pokud po zvážení všech možností, jak přijít k více penězům, zjistíme, že na to prostě nemáme. Ovšem na naši obranu, každý přece nemůže být houževnatým podnikatelem s hlavou plnou nápadů a tahem na branku.
            Nicméně není vůbec jednoduché nebýt materialističtí. Naše společnost obecně taková je. Úspěch a kvalita člověka se, kromě výjimečných případů, měří na peníze. Plné peněženky ale nejsou stálá hodnota, tudíž nebude lepší je trochu vytěsnit? Základem je určitě finanční gramotnost, pak třeba snaha o plat, kterým zabezpečíme běžný život i další finanční zajištění jako je třeba spoření. To by ovšem mohlo stačit. Neméně důležité jsou další věci v životě, zdraví, rodina, přátele, koníčky. Takže studujme, pracujme na kariéře, ale jen do určité míry. „Karoshi“ (japonsky smrt z přepracování) už není v módě. Kdo je opravdový frajer ve svém oboru nebo v osobním životě, nepotřebuje se primárně chlubit penězi.
elegán ve veteránu.png
            Takže, jak to dělají a dokázali miliardáři? V první řadě je třeba se cítit a chovat jako bohatý. Zní to absurdně, ale okolí nás přece ovlivňuje, to je bez debat. Takže chtít komunikovat jen s úspěšnými motivujícími lidmi, bude sice trochu nemorální, ale pro náš účel je to rozhodně v pořádku. Pak bude rozhodně nutná sebereflexe a to není vždy příjemné, ne každý si dokáže přiznat osobní realitu. Neméně důležitý povahový rys úspěšných lidí bude naprostá sebedůvěra, houževnatost, vytrvalost. Dle selského rozumu to znamená vidět svět spíše černobíle, pochybnosti o vlastních nápadech nebo schopnostech rozhodně k úspěchu vést nebudou.
 
Podle letošního průzkum časopisu „Forbes“ je na světě přes 2208 lidí s majetkem nad miliardu dolarů včetně šesti Čechů. Co se jim alespoň trochu přiblížit?

Nezařazené