Jdeme nakupovat ryby

Nebude zrovna řeč o mrazících boxech v obchodech, kde jsou v nabídce různé druhy mražených ryb. Nebude to ani návštěva v rybárně a jí podobných obchodech. Tady by určitě splnily přání uživatelů, kteří by chtěli ukonejšit svoje chuťové buňky. Půjdeme nakupovat ryby živé a to do našeho zahradního jezírka. V podstatě lekníny a vodní rostliny již udělaly svoji nádhernou dekoraci a fontánka s LED osvícením je naprosto jedinečná. Jen tomu ještě něco málo chybí. Právě ryby by tomu mohly dodat svoji eleganci. Jen musíme zvolit vhodný výběr vodních živočichů a to podle základních parametrů. Podle velikosti zahradního jezírka, množství vody a také podle hloubky. Každá rybička vyžaduje jiné podmínky a přece jenom chceme, aby se jim u nás líbilo.
ryby v jezírku.jpg
Jeseter – rozhodně nepatří do mělkého jezírka, miluje hloubku, ačkoliv by mu 1 metr mohl stačit.
Karas – jestli chceme odolnou rybu, tak jsme ji našli. Nevadí mu horké léto a ani led na hladině. Někteří mají krásné zbarvení a hodně se zdržují u hladiny, takže je skutečně se na co dívat. Jen to nesmí vidět nějaký dravec, jako pták nebo kočka.
Kapři koi – mazlíčci, kteří rázem pochopí, že když přicházíme, tak s námi jde také něco dobrého. Dokonce budou i tak krotcí, že je můžeme krmit z ruky. Jejich zvědavost jim může být osudná, protože budou snadnou kořistí.
Lososovité ryby – ačkoliv jsou nádherné, vyžadují chladnou, proudící a čistou vodu. Kdo s nimi nemá zkušenosti, tak by si je neměl pořizovat.
koi kapři.jpg

Krmení má svá pravidla

– Nikdy nedáváme větší množství krmiva. Ryby to nestačí sníst a všechno se pak bude rozkládat na dně. Nejen že se bude jednat o finanční ztrátu, ale také to může vést k většímu znečištění vody a následným problémům.
– Mnoho krmiva znamená více odpadních látek, více škodlivin, více hnojiva a více řas.
– Zásadně nekrmíme při teplotě vyšší, než 28°C.
– Je důležité věnovat pozornost kvalitě krmení. Pro sebe si nic špatného nekoupíme a to samé platí i v tomto případě. Kvalitní krmivo má vyšší míru stravitelnosti, doplňkové látky, minerály a vitamíny. To vše přispěje k zdravé kondici ryb.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené