Vyrobte si doplněk z palet

Palety převážně slouží hlavně k přepravě zboží. Výrobky z palet už dávno nejsou nouzovým řešením pro pořízení levného nábytku .

Jejich využití je mnohostranné a některé výrobky se mohou stát designovými prvky. Hlavní devízou je pořizovací cena a velká variabilnost. Nejedná se o žádné nedostatkové zboží, takže je seženete, kdy si zamanete.
nabílené palety.jpg

Výrobkům z palet někteří kutilové doslova propadli. Nápadům se meze nekladou a vznikají nejrůznější typy nábytku, bytových a zahradních doplňků. Od sedacích souprav, postelí, jídelních stolků a skříněk až po drobné doplňky. Paletový nábytek si samozřejmě můžete koupit již hotový, ale větší radost vám určitě udělá vaše vlastnoruční dílo. Jestli se rozhodnete, že si něco vytvoříte svépomocí, začněte pro jistotu s nějakým jednodušším doplňkem. Určitě se hned nepouštějte do výroby postele nebo sedací soupravy. Pracovat můžete s neopracovanými surovými paletami nebo je můžete opracovat tak, že nebudou téměř k poznání.

Palety můžete využít i na zahradě. Vyrobte si venkovní posezení pod pergolu. Natřete-li sezení třeba bílou barvou, získáte za pár korun provance styl.
pět palet.jpg

Zahradnice ocení bylinkovou zahrádku vyrobenou z palet. Máte-li menší zahradu, oceníte, že paletou osázenou bylinkami ušetříte místo a ještě získáte vkusný doplněk. Oblíbenost vertikálních květináčů stoupá, protože je jednoduše umístíte na terasu i menší balkon.

Z palet můžete vytvořit i užitečné výrobky. Připevníte-li na paletu kolečka, máte vozík na přemísťování těžkých předmětů nebo květináčů.

Nechte si postavit zahradní domek. V tomto případě, ale zhotovení raději přenechte odborníkům nebo manuálně zručným kutilům.

Zkrátka palety můžete využít naprosto všude a fantazii se rozhodně meze nekladou. Možná právě vy, vymyslíte nějaký nový originální kousek.

Nezařazené