Pustit se do klíčení může naprosto každý, se speciálním vybavením i bez něj

Nadchlo vás klíčení semínek a chcete se pro svou vlastní produkci co nejlépe vybavit? Popravdě řečeno, není toho mnoho, co si musíte pořídit, abyste se stali úspěšnými pěstiteli. Ve skutečnosti si ten, kdo chce s úspěchem klíčit semínka, nemusí pořídit více než kvalitní semena k tomu určená. Bez všeho ostatního se hravě obejdete. Každopádně pokud si chcete celý proces usnadnit, pořiďte si speciální misky anebo sklenice na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/.
Výživa Klíčky
Speciální vybavení vás nepřijde na více než několik stovek korun
Misky na klíčení si můžete objednat v sadě tvořené třemi kusy. Jejich velkou výhodou je možnost stohování, a tím, že budou misky (respektive síta) umístěné nad sebou, budete je moci snáze proplachovat vodou. Stačí propláchnout horní síto s klíčky a voda postupně proteče i těmi níže položenými a dole se nakonec zachytí do nádoby, odkud ji následně vylijete. Na každém sítu tak můžete klíčit jeden druh semínek, a pokud by vám byly tři misky na klíčení málo, není problém dokoupit si další.
Naproti tomu sklenice na klíčení je vhodná spíše pouze pro jeden druh semínek a odtok přebytečné vody probíhá přes perforovaný uzávěr, když je sklenice v nakloněné poloze.
Vejce Klíček
Voda, světlo a teplo se postarají o to nejdůležitější
Dále už k úspěšnému klíčení budete potřebovat pouze vodu, světlo a teplo. Vodu užijete jak k iniciaci klíčení tím, že necháte semena několik hodin ponořená do vody a ony nabobtnají, tak k průběžnému proplachování.
Celý proces klíčení semínek bude trvat několik málo dnů v závislosti na zvoleném druhu semen. Nicméně výhonky nemusíte okamžitě sníst naráz, ale můžete si je až na několik dnů uložit do lednice, odkud je budete postupně odebírat do připravovaných polévek, pomazánek, těstovin, salátů a jiných zdravých a chutných dobrot, které s jejich pomocí vyčarujete.